Haberler -

7 Haziran Seçimlerinde hiçbir parti tek başına iktidar hedefine ulaşamadı. Koalisyon, azınlık hükümeti, erken seçim gibi senaryoların konuşulduğu kritik süreçte Sakarya'yı TBMM'de temsil edecek isimler de belli oldu

25. Dönem Milletvekili Seçiminde kesin olmayan sonuçlara göre Ak Parti yüzde 40,86; CHP yüzde 24,96; MHP yüzde 16.29; HDP yüzde 13,12 oy oranı ile Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil hakkı kazandı. 

 

Bu sonuçlara göre Ak Parti 13 yılın ardından tek başına iktidar hedefine ulaşamazken, koalisyon, azınlık hükümeti ve erken seçim gibi senaryolar konuşulmaya başlandı. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hükümeti kurma yetkisini Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na vereceği, ardından da koalisyon pazarlıklarının yaşacanağı süreç ülkemiz için birçok bilinmeze gebe... 

 

Bu kritik süreçte Sakarya'yı TBMM'de temsil edecek isimler de belli oldu. 

Kesin olmayan sonuçlara göre  Sakarya'da Ak Parti 330 bin dolayında oy ile 5 Milletvekili, MHP 112 bin dolayında oy ile 1 Milletvekili, CHP 93 bin dolayında oy ile 1 Milletvekili çıkardı. 

 

Kritik süreçte Sakaryalıların gözleri; 

 

Ak Parti'den Ayşenur İslam, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu ve Ali İnci

MHP'den Zihni Açba 

CHP'den Engin Özkoç'un üzerinde olacak...

 

Resim Galerisi

 

Bu haber toplam 11791 kez okundu.

Yorumunuzu Bırakın

Diğer Haberler

Başkan Çelik’ten Kadir Gecesi mesajı

Ak Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, Kadir Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

0000-00-00 tarihinde eklendi
Otomobilin devirdiği direğin çarptığı hamile kadın öldü

Serdivan ilçesinde otomobilin çarpması sonucu devrilen direğin altında kalan hamile kadın, hayatını kaybetti

0000-00-00 tarihinde eklendi
Ümmet İFTARI ORHAN CAMİİ'DE GERÇEKLEŞTİ

Dünyanın sayılı yerlerinde, İslam çoğrafyasında yaşanan zulüm ve acılara dikkat çekmek için AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları başta olmak üzere ;

0000-00-00 tarihinde eklendi
BAŞKAN ÖZTÜRK'TEN SEL AÇIKLAMASI

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk Cuma gününden itibaren bölgede etkili olan yoğun sağanak yağışın etkilerini ve yapılan çalışmaları değerlendirdi.

0000-00-00 tarihinde eklendi

Geyve ilçesi Örencik mevkii D-650 karayolunda meydana gelen heyelan nedeniyle yol bir süre ulaşıma kapandı.

0000-00-00 tarihinde eklendi

Akyazı İlçesi'nde 17 yaşındaki kız arkadaşına "Çıplak fotoğraflarını ailene gönderirim" diyerek tehdit ederek cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen 18 yaşındaki S.D., genç kızın fotoğrafını paylaşıldığı ileri sürülen B.Ü. adlı arkadaşı ile birlikte gözaltına alındı.

0000-00-00 tarihinde eklendi

Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti Sakarya’dan 5 milletvekili çıkarttı. İl Başkanlığı önünde sonuçları değerlendiren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bir genel seçimi daha beraberce sonuçlandırdık. Sakarya’da 5 vekilimiz vardı ve yine 5 vekille milletimizin hizmetinde olacağız. Biz her zaman sandığa, milletin tercihlerine saygı gösteren bir parti olduk. Milletimiz ne karar verdiye o sonuç bizim başımızın üzerinedir. Sakarya’da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kazanan adaylarımızı da tebrik ediyorum. Özellikle Recep Hacıeyüpoğlu ile Bilgehan Doğru’ya da çok teşekkür ediyoruz. AK Partili olmak, misyon, dava insanı olmak böyle bir azmi gerektirir. Sıralarını hiç yadırgamadan, gece gündüz çalıştılar” diye konuştu.

0000-00-00 tarihinde eklendi

Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre Ak Parti'den Milletvekili seçilen 5. sıra adayı Ali İnci ile MHP'den seçilemeyen 2. sıra adayı Orhan Ünver arasındaki 20-30 binlik oy dengesi dikkat çekiyor

0000-00-00 tarihinde eklendi