Haberler - BAŞKAN ÖZTÜRK'TEN SEL AÇIKLAMASI

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk Cuma gününden itibaren bölgede etkili olan yoğun sağanak yağışın etkilerini ve yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Başkan Öztürk konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Geçtiğimiz Cuma günü başlayan yoğun sağanak yağış ilçemizde ciddi sıkıntılara sebebiyet verdi. Sakarya da son yılların ortalama yağış miktarı 68 kg olmasına rağmen Haziran ayında İlçemize düşen yağış miktarı 150 kg üzerine çıkmıştır. Bu da bölgemizde ciddi sorunlara yol açtı. Cuma günü başlayan sağanak yağışla birlikte ekiplerimiz tüm bölgeye yayılarak çalışmalara başladı. Özellikle ilk gün Çaybaşı bölgesinde Yazılı, Ekinli Değirmendere, Şükriye, Hürriyet, Tuapsalar mahallelerinde sıkıntı vardı. Öncelikle o bölgeye yoğunlaştık. Ekiplerimiz yağış anından itibaren ara vermeden çalışmalarını sürdürdü. Cumartesi ve Pazar sahur yemeği hariç her dakika yoğun çalışmalar yapıldı. Belediyemiz fen işleri ekipleri ve SASKİ ’nin müdahaleleri sonrasında Afet’in etkisi en aza indirildi. Burada özveri ile çalışan Belediyemiz ekiplerine, SASKİ ekibine ve Genel Müdürü’ne, AFAD Ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

“En büyük etken arkların kapatılması”

Suyollarının kapatılmasının yaşanan sel felaketine en büyük etken olduğunu belirten Başkan Öztürk, “Afetin etkisinin bu kadar büyük olmasının sebebi, düz arazilerde daha önce kazılmış açılmış, ark dediğimiz suyollarının kapatılması ve tarlaya dâhil edilmesidir. Bundan sonra yapılan çalışmalarda bu arkların kapatılmamasına dikkat edeceğiz. Bekirpaşanın içinden geçen büyük kanalın kapatılmasından bu yana Bekirpaşa’yı her sene bir şekilde sel yokluyor. Bu kanalın düzenlenmesi için gereken bütün çalışmalar yapılacaktır. Geçtiğimiz hafta sonu bütün ekiplerimiz ile beraber arazideydik. Kaymakam bey, AFAD İl Müdürlüğünden ekipler, bizim kendi ekiplerimiz ve SASKİ ekipleri gece gündüz demeden sonuna kadar çalışmalar yaptılar. Nihayetinde evlerde ve bölgede hasar tespiti çalışmları hala sürmektedir. Tarım ile ilgili yapılacak olan hasar tespit ise suyun bölgeden çekilmesinin ardından başlayacaktır. Halkımız müsterih olsun. Çalışmalarımız sonuna kadar devam edecek ve tespitler neticesinde gereken her şey yapılacaktır. Bu konuda bize güvenen Erenler halkına geçmiş olsun diyorum” dedi.

Bu haber toplam 9622 kez okundu.

Yorumunuzu Bırakın

Diğer Haberler

Başkan Çelik’ten Kadir Gecesi mesajı

Ak Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, Kadir Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

0000-00-00 tarihinde eklendi
Otomobilin devirdiği direğin çarptığı hamile kadın öldü

Serdivan ilçesinde otomobilin çarpması sonucu devrilen direğin altında kalan hamile kadın, hayatını kaybetti

0000-00-00 tarihinde eklendi
Ümmet İFTARI ORHAN CAMİİ'DE GERÇEKLEŞTİ

Dünyanın sayılı yerlerinde, İslam çoğrafyasında yaşanan zulüm ve acılara dikkat çekmek için AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları başta olmak üzere ;

0000-00-00 tarihinde eklendi

Geyve ilçesi Örencik mevkii D-650 karayolunda meydana gelen heyelan nedeniyle yol bir süre ulaşıma kapandı.

0000-00-00 tarihinde eklendi

Akyazı İlçesi'nde 17 yaşındaki kız arkadaşına "Çıplak fotoğraflarını ailene gönderirim" diyerek tehdit ederek cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen 18 yaşındaki S.D., genç kızın fotoğrafını paylaşıldığı ileri sürülen B.Ü. adlı arkadaşı ile birlikte gözaltına alındı.

0000-00-00 tarihinde eklendi

Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti Sakarya’dan 5 milletvekili çıkarttı. İl Başkanlığı önünde sonuçları değerlendiren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bir genel seçimi daha beraberce sonuçlandırdık. Sakarya’da 5 vekilimiz vardı ve yine 5 vekille milletimizin hizmetinde olacağız. Biz her zaman sandığa, milletin tercihlerine saygı gösteren bir parti olduk. Milletimiz ne karar verdiye o sonuç bizim başımızın üzerinedir. Sakarya’da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kazanan adaylarımızı da tebrik ediyorum. Özellikle Recep Hacıeyüpoğlu ile Bilgehan Doğru’ya da çok teşekkür ediyoruz. AK Partili olmak, misyon, dava insanı olmak böyle bir azmi gerektirir. Sıralarını hiç yadırgamadan, gece gündüz çalıştılar” diye konuştu.

0000-00-00 tarihinde eklendi

Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre Ak Parti'den Milletvekili seçilen 5. sıra adayı Ali İnci ile MHP'den seçilemeyen 2. sıra adayı Orhan Ünver arasındaki 20-30 binlik oy dengesi dikkat çekiyor

0000-00-00 tarihinde eklendi

7 Haziran Seçimlerinde hiçbir parti tek başına iktidar hedefine ulaşamadı. Koalisyon, azınlık hükümeti, erken seçim gibi senaryoların konuşulduğu kritik süreçte Sakarya'yı TBMM'de temsil edecek isimler de belli oldu

0000-00-00 tarihinde eklendi